ams-OSRAM USA INC. AS13985H18-T
Part No.:
AS13985H18-T
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Chuangxin CloudAS13985H18-T.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
130 µA
Current - Supply (Max):
250 µA
PSRR:
60dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-5
Datasheet:
1. How to order AS13985H18-T on Chuangxin Cloud?
3. Are the AS13985H18-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AS13985H18-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AS13985H18-T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AS13985H18-T
Part Number AS13985H18-T
Manufacturer ams-OSRAM USA INC.
Series -
Package/Case SC-74A, SOT-753
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 130 µA
Current - Supply (Max) 250 µA
PSRR 60dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C