Diodes Incorporated AP1115AY33L-13
Part No.:
AP1115AY33L-13
Package:
TO-243AA
Datasheet:
Chuangxin CloudAP1115AY33L-13.pdf
Description:
IC REG LDO 0.6A 3.3V SOT89-3
Package/Case:
TO-243AA
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.3V @ 600mA
Current - Output:
600mA
Current - Quiescent (Iq):
10 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
60dB (120Hz)
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-89-3
Datasheet:
1. How to order AP1115AY33L-13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the AP1115AY33L-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AP1115AY33L-13?
Image AP1115AY33L-13
Part Number AP1115AY33L-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Package/Case TO-243AA
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Obsolete
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 600mA
Current - Output 600mA
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Current - Supply (Max) -
PSRR 60dB (120Hz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature 0°C ~ 125°C (TJ)