Diodes Incorporated AP1084T33L-U
Part No.:
AP1084T33L-U
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Chuangxin CloudAP1084T33L-U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 5A TO220-3
Package/Case:
TO-220-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Max):
12V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.4V @ 5A
Current - Output:
5A
Current - Quiescent (Iq):
10 mA
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order AP1084T33L-U on Chuangxin Cloud?
3. Are the AP1084T33L-U price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AP1084T33L-U?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AP1084T33L-U.
Image AP1084T33L-U
Part Number AP1084T33L-U
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Package/Case TO-220-3
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 12V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 5A
Current - Output 5A
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature 0°C ~ 125°C (TJ)