Diodes Incorporated AP1084K33L-U
Part No.:
AP1084K33L-U
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
Chuangxin CloudAP1084K33L-U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 5A TO263-2
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
12V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.4V @ 5A
Current - Output:
5A
Current - Quiescent (Iq):
10 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-263
Datasheet:
1. How to order AP1084K33L-U on Chuangxin Cloud?
3. Are the AP1084K33L-U price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AP1084K33L-U?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AP1084K33L-U.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AP1084K33L-13 AP1084K33L-U
Part Number AP1084K33L-13 AP1084K33L-U
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Series - -
Package/Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Packaging Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 12V 12V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 5A 1.4V @ 5A
Current - Output 5A 5A
Current - Quiescent (Iq) 10 mA 10 mA
Current - Supply (Max) - -
PSRR - -
Control Features - -
Protection Features Over Current, Over Temperature Over Current, Over Temperature
Operating Temperature 0°C ~ 125°C (TJ) 0°C ~ 125°C (TJ)