AMHS00131313220LE1.pdf
AMHS00131313220LE1.pdf
| Image |  |
| Part Number | AMHS00131313220LE1 |
| Material - Core | Metal |
| Inductance | 22 µH |
| Tolerance | ±15% |
| Current Rating (Amps) | 5.5 A |
| Current - Saturation (Isat) | 15A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 50mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.543" L x 0.543" W (13.80mm x 13.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |