Diodes Incorporated ALS6W30A
Part No.:
ALS6W30A
Datasheet:
Chuangxin CloudALS6W30A.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
95A
Power - Peak Pulse:
4600W (4.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudALS6W30A.pdf
1. How to order ALS6W30A on Chuangxin Cloud?
3. Are the ALS6W30A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ALS6W30A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ALS6W30A.
7.How to contact us to get technical supports, such as ALS6W30A pin diagram, ALS6W30A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ALS6W30A
Part Number ALS6W30A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 95A
Power - Peak Pulse 4600W (4.6kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)