Diodes Incorporated ALS5W43A
Part No.:
ALS5W43A
Datasheet:
Chuangxin CloudALS5W43A.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
52A
Power - Peak Pulse:
3600W (3.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudALS5W43A.pdf
1. How to order ALS5W43A on Chuangxin Cloud?
3. Are the ALS5W43A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ALS5W43A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ALS5W43A.
7.How to contact us to get technical supports, such as ALS5W43A pin diagram, ALS5W43A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ALS5W43A
Part Number ALS5W43A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 52A
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)