Diodes Incorporated ALS5W20A
Part No.:
ALS5W20A
Datasheet:
Chuangxin CloudALS5W20A.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
111A
Power - Peak Pulse:
3600W (3.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudALS5W20A.pdf
1. How to order ALS5W20A on Chuangxin Cloud?
3. Are the ALS5W20A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ALS5W20A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ALS5W20A.
7.How to contact us to get technical supports, such as ALS5W20A pin diagram, ALS5W20A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ALS5W20A
Part Number ALS5W20A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 111A
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)