VPG Foil Resistors Y15089K42000BP1R
Part No.:
Y15089K42000BP1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY15089K42000BP1R.pdf
Description:
RNC90T9K4200BP 157372
Resistance:
9.42 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order Y15089K42000BP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y15089K42000BP1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y15089K42000BP1R?
Image Y15089K42000BP1R
Part Number Y15089K42000BP1R
Product Status Active
Resistance 9.42 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)