VPG Foil Resistors Y15085K35300BP1R
Part No.:
Y15085K35300BP1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY15085K35300BP1R.pdf
Description:
RNC90T5K3530BP 157372
Resistance:
5.353 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y15085K35300BP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y15085K35300BP1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y15085K35300BP1R?
Image Y15085K35300BP1R
Part Number Y15085K35300BP1R
Product Status Active
Resistance 5.353 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)