VPG Foil Resistors Y150859K0000FP1R
Part No.:
Y150859K0000FP1R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY150859K0000FP1R.pdf
Description:
RNC90T59K000FP 157372
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RNC90T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
59 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order Y150859K0000FP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y150859K0000FP1R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y150859K0000FP1R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y150859K0000FP1R
Part Number Y150859K0000FP1R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90T
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 59 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)