VPG Foil Resistors Y15084K53000BR13L
Part No.:
Y15084K53000BR13L
Datasheet:
Chuangxin CloudY15084K53000BR13L.pdf
Description:
RNC90T4K5300BR SLDC 157209
Resistance:
4.53 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y15084K53000BR13L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y15084K53000BR13L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y15084K53000BR13L?
Image Y15084K53000BR13L
Part Number Y15084K53000BR13L
Product Status Active
Resistance 4.53 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)