VPG Foil Resistors Y150834K4100BP1R
Part No.:
Y150834K4100BP1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY150834K4100BP1R.pdf
Description:
RNC90T34K410BP 157372
Resistance:
34.41 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y150834K4100BP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y150834K4100BP1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y150834K4100BP1R?
Image Y150834K4100BP1R
Part Number Y150834K4100BP1R
Product Status Active
Resistance 34.41 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)