VPG Foil Resistors Y1508180R000BP1R
Part No.:
Y1508180R000BP1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY1508180R000BP1R.pdf
Description:
RNC90T180R00BP 157372
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order Y1508180R000BP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1508180R000BP1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1508180R000BP1R?
Image Y1508180R000BP1R
Part Number Y1508180R000BP1R
Product Status Active
Resistance 180 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)