VPG Foil Resistors Y150817K7650BP1R
Part No.:
Y150817K7650BP1R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY150817K7650BP1R.pdf
Description:
RNC90T17K765BP 157372
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RNC90T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
17.765 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y150817K7650BP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y150817K7650BP1R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y150817K7650BP1R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y150817K7650BP1R
Part Number Y150817K7650BP1R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90T
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 17.765 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)