VPG Foil Resistors Y150816K0460BP1R
Part No.:
Y150816K0460BP1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY150816K0460BP1R.pdf
Description:
RNC90T16K046BP 157372
Resistance:
16.046 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y150816K0460BP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y150816K0460BP1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y150816K0460BP1R?
Image Y150816K0460BP1R
Part Number Y150816K0460BP1R
Product Status Active
Resistance 16.046 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)