VPG Foil Resistors Y14549K80300T0L
Part No.:
Y14549K80300T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14549K80300T0L.pdf
Description:
RES 9.803K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
9.803 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y14549K80300T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14549K80300T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14549K80300T0L?
Image Y14549K80300T0L
Part Number Y14549K80300T0L
Product Status Active
Resistance 9.803 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)