VPG Foil Resistors Y1454842R800T0L
Part No.:
Y1454842R800T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1454842R800T0L.pdf
Description:
RES 842.8 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
842.8 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y1454842R800T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1454842R800T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1454842R800T0L?
Image Y1454842R800T0L
Part Number Y1454842R800T0L
Product Status Active
Resistance 842.8 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)