VPG Foil Resistors Y1454800R000T0L
Part No.:
Y1454800R000T0L
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY1454800R000T0L.pdf
Description:
RES 800 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Series:
Z
Packaging:
Bulk
Resistance:
800 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y1454800R000T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1454800R000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1454800R000T0L?
Image Y1454800R000T0L
Part Number Y1454800R000T0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series Z
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 800 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)