VPG Foil Resistors Y14547K35500T0L
Part No.:
Y14547K35500T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14547K35500T0L.pdf
Description:
RES 7.355K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
7.355 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y14547K35500T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14547K35500T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14547K35500T0L?
Image Y14547K35500T0L
Part Number Y14547K35500T0L
Product Status Active
Resistance 7.355 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)