VPG Foil Resistors Y145399R9500A9L
Part No.:
Y145399R9500A9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY145399R9500A9L.pdf
Description:
RES 99.95 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
99.95 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y145399R9500A9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y145399R9500A9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145399R9500A9L?
Image Y145399R9500A9L
Part Number Y145399R9500A9L
Product Status Active
Resistance 99.95 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)