VPG Foil Resistors Y1453999R500A9L
Part No.:
Y1453999R500A9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1453999R500A9L.pdf
Description:
RES 999.5 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
999.5 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y1453999R500A9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1453999R500A9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1453999R500A9L?
Image Y1453999R500A9L
Part Number Y1453999R500A9L
Product Status Active
Resistance 999.5 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)