VPG Foil Resistors Y1453700R000Q9L
Part No.:
Y1453700R000Q9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1453700R000Q9L.pdf
Description:
RES 700 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Resistance:
700 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y1453700R000Q9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1453700R000Q9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1453700R000Q9L?
Image Y1453700R000Q9L
Part Number Y1453700R000Q9L
Product Status Active
Resistance 700 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)