VPG Foil Resistors Y145368R0000F9L
Part No.:
Y145368R0000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY145368R0000F9L.pdf
Description:
RES 68 OHM 0.6W 1% RADIAL
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y145368R0000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y145368R0000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145368R0000F9L?
Image Y145368R0000F9L
Part Number Y145368R0000F9L
Product Status Active
Resistance 68 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)