VPG Foil Resistors Y14535K98000T9L
Part No.:
Y14535K98000T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14535K98000T9L.pdf
Description:
RES 5.98K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Resistance:
5.98 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y14535K98000T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14535K98000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14535K98000T9L?
Image Y14535K98000T9L
Part Number Y14535K98000T9L
Product Status Active
Resistance 5.98 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)