VPG Foil Resistors Y14534K53000A0L
Part No.:
Y14534K53000A0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14534K53000A0L.pdf
Description:
RES 4.53K OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
4.53 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y14534K53000A0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14534K53000A0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14534K53000A0L?
Image Y14534K53000A0L
Part Number Y14534K53000A0L
Product Status Active
Resistance 4.53 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)