VPG Foil Resistors Y14533K30000T0L
Part No.:
Y14533K30000T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14533K30000T0L.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y14533K30000T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14533K30000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14533K30000T0L?
Image Y14533K30000T0L
Part Number Y14533K30000T0L
Product Status Active
Resistance 3.3 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)