VPG Foil Resistors Y1453350R000Q0L
Part No.:
Y1453350R000Q0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1453350R000Q0L.pdf
Description:
RES 350 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Resistance:
350 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y1453350R000Q0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1453350R000Q0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1453350R000Q0L?
Image Y1453350R000Q0L
Part Number Y1453350R000Q0L
Product Status Active
Resistance 350 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)