VPG Foil Resistors Y145325K5000B9L
Part No.:
Y145325K5000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY145325K5000B9L.pdf
Description:
RES 25.5K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Resistance:
25.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y145325K5000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y145325K5000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145325K5000B9L?
Image Y145325K5000B9L
Part Number Y145325K5000B9L
Product Status Active
Resistance 25.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)