VPG Foil Resistors Y145320K0000A9L
Part No.:
Y145320K0000A9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY145320K0000A9L.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y145320K0000A9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y145320K0000A9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145320K0000A9L?
Image Y145320K0000A9L
Part Number Y145320K0000A9L
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)