VPG Foil Resistors Y1453200R000Q9L
Part No.:
Y1453200R000Q9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1453200R000Q9L.pdf
Description:
RES 200 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y1453200R000Q9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1453200R000Q9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1453200R000Q9L?
Image Y1453200R000Q9L
Part Number Y1453200R000Q9L
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)