VPG Foil Resistors Y14531K38000Q9L
Part No.:
Y14531K38000Q9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14531K38000Q9L.pdf
Description:
RES 1.38K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Resistance:
1.38 kOhms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y14531K38000Q9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14531K38000Q9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14531K38000Q9L?
Image Y14531K38000Q9L
Part Number Y14531K38000Q9L
Product Status Active
Resistance 1.38 kOhms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)