VPG Foil Resistors Y1453180R000T9L
Part No.:
Y1453180R000T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1453180R000T9L.pdf
Description:
RES 180 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y1453180R000T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1453180R000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1453180R000T9L?
Image Y1453180R000T9L
Part Number Y1453180R000T9L
Product Status Active
Resistance 180 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)