VPG Foil Resistors Y145316K0000T0L
Part No.:
Y145316K0000T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY145316K0000T0L.pdf
Description:
RES 16K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
16 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y145316K0000T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y145316K0000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145316K0000T0L?
Image Y145316K0000T0L
Part Number Y145316K0000T0L
Product Status Active
Resistance 16 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)