VPG Foil Resistors Y145312R0000F9L
Part No.:
Y145312R0000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY145312R0000F9L.pdf
Description:
RES 12 OHM 0.6W 1% RADIAL
Resistance:
12 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y145312R0000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y145312R0000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145312R0000F9L?
Image Y145312R0000F9L
Part Number Y145312R0000F9L
Product Status Active
Resistance 12 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)