VPG Foil Resistors Y145312K0000T9L
Part No.:
Y145312K0000T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY145312K0000T9L.pdf
Description:
RES 12K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y145312K0000T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y145312K0000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y145312K0000T9L?
Image Y145312K0000T9L
Part Number Y145312K0000T9L
Product Status Active
Resistance 12 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)