VPG Foil Resistors Y14459K79600T0L
Part No.:
Y14459K79600T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14459K79600T0L.pdf
Description:
RES 9.796K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
9.796 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y14459K79600T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14459K79600T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14459K79600T0L?
Image Y14459K79600T0L
Part Number Y14459K79600T0L
Product Status Active
Resistance 9.796 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)