VPG Foil Resistors Y144559K0000B9L
Part No.:
Y144559K0000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY144559K0000B9L.pdf
Description:
RES 59K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
59 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y144559K0000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y144559K0000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y144559K0000B9L?
Image Y144559K0000B9L
Part Number Y144559K0000B9L
Product Status Active
Resistance 59 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)