VPG Foil Resistors Y14454K71400T0L
Part No.:
Y14454K71400T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14454K71400T0L.pdf
Description:
RES 4.714K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Series:
Z203
Resistance:
4.714 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y14454K71400T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14454K71400T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14454K71400T0L?
Image Y14454K71400T0L
Part Number Y14454K71400T0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series Z203
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.714 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)