VPG Foil Resistors Y1445120R000Q9L
Part No.:
Y1445120R000Q9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1445120R000Q9L.pdf
Description:
RES 120 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Series:
Z203
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y1445120R000Q9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1445120R000Q9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1445120R000Q9L?
Image Y1445120R000Q9L
Part Number Y1445120R000Q9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series Z203
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 120 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)