VPG Foil Resistors Y144249K6500Q0L
Part No.:
Y144249K6500Q0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY144249K6500Q0L.pdf
Description:
RES 49.65K OHM 0.02% 1/2W RADIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RS92N
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
49.65 kOhms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y144249K6500Q0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y144249K6500Q0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y144249K6500Q0L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y144249K6500Q0L
Part Number Y144249K6500Q0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RS92N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 49.65 kOhms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)