VPG Foil Resistors Y144244K4500A0L
Part No.:
Y144244K4500A0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY144244K4500A0L.pdf
Description:
RES 44.45K OHM 1/2W 0.05% RADIAL
Resistance:
44.45 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Datasheet:
1. How to order Y144244K4500A0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y144244K4500A0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y144244K4500A0L?
Image Y144244K4500A0L
Part Number Y144244K4500A0L
Product Status Active
Resistance 44.45 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)