VPG Foil Resistors Y14422K32500B0L
Part No.:
Y14422K32500B0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14422K32500B0L.pdf
Description:
RS92N 2K32500 0.1%
Resistance:
2.325 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Datasheet:
1. How to order Y14422K32500B0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14422K32500B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14422K32500B0L?
Image Y14422K32500B0L
Part Number Y14422K32500B0L
Product Status Active
Resistance 2.325 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)