VPG Foil Resistors Y144226K8000F0L
Part No.:
Y144226K8000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY144226K8000F0L.pdf
Description:
RES 26.8K OHM 1/2W 1% RADIAL
Resistance:
26.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Datasheet:
1. How to order Y144226K8000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y144226K8000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y144226K8000F0L?
Image Y144226K8000F0L
Part Number Y144226K8000F0L
Product Status Active
Resistance 26.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)