VPG Foil Resistors Y144213K2000B0L
Part No.:
Y144213K2000B0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY144213K2000B0L.pdf
Description:
RES 13.2K OHM 1/2W 0.1% RADIAL
Resistance:
13.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Datasheet:
1. How to order Y144213K2000B0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y144213K2000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y144213K2000B0L?
Image Y144213K2000B0L
Part Number Y144213K2000B0L
Product Status Active
Resistance 13.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)