VPG Foil Resistors Y1441400R000F9L
Part No.:
Y1441400R000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1441400R000F9L.pdf
Description:
RES 400 OHM 1W 1% RADIAL
Resistance:
400 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)
Datasheet:
1. How to order Y1441400R000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1441400R000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1441400R000F9L?
Image Y1441400R000F9L
Part Number Y1441400R000F9L
Product Status Active
Resistance 400 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)