VPG Foil Resistors Y14413K00000F9L
Part No.:
Y14413K00000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY14413K00000F9L.pdf
Description:
RES 3K OHM 1W 1% RADIAL
Resistance:
3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)
Datasheet:
1. How to order Y14413K00000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y14413K00000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y14413K00000F9L?
Image Y14413K00000F9L
Part Number Y14413K00000F9L
Product Status Active
Resistance 3 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)