VPG Foil Resistors Y144130R0000F9L
Part No.:
Y144130R0000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY144130R0000F9L.pdf
Description:
RES 30 OHM 1W 1% RADIAL
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)
Datasheet:
1. How to order Y144130R0000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y144130R0000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y144130R0000F9L?
Image Y144130R0000F9L
Part Number Y144130R0000F9L
Product Status Active
Resistance 30 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)