VPG Foil Resistors Y11899K09000FR13L
Part No.:
Y11899K09000FR13L
Datasheet:
Chuangxin CloudY11899K09000FR13L.pdf
Description:
RES 9.09K OHM 1% 0.6W RADIAL
Resistance:
9.09 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y11899K09000FR13L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y11899K09000FR13L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y11899K09000FR13L?
Image Y11899K09000FR13L
Part Number Y11899K09000FR13L
Product Status Active
Resistance 9.09 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)