VPG Foil Resistors Y1189900R000BR0L
Part No.:
Y1189900R000BR0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY1189900R000BR0L.pdf
Description:
RES 900 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Resistance:
900 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y1189900R000BR0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1189900R000BR0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1189900R000BR0L?
Image Y1189900R000BR0L
Part Number Y1189900R000BR0L
Product Status Active
Resistance 900 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)